Fire i farta
Hvilke forventninger har du til lønnsoppgjøret?
05.03.2025
av
Ingrid Wergeland
Sist oppdatert: 19.03.2025
Liv-Eirin Stokkedal, foretakstilvalg i Nordlandssykehuset
Jeg forventer at vi får reallønnsvekst og økt kjøpekraft for alle. Men jeg tenker særlig at dette er viktig for de med lavest lønn. Jeg ønsker også at vi går bort fra prosenttillegg og heller satser på kronetillegg.
Tore Schytte, foretakstillitsvalgt helse Møre og Romsdal
Lønna må bli litt høyere enn prisstigningene. Når forskjellene i samfunnet har økt så mye som de gjør, må vi prøve å ta igjen litt av det tapte. Det går bra i Norge og da må vi også få en del av den veksten.
Merethe Hoel, foretakstillitsvalgt Sørlandet sykehus
Dette er et mellomoppgjør, og da tenker jeg at vi må sørge for at det blir et lønnsoppgjør som matcher det det blir i samfunnet ellers, så det må ikke ligge for lavt.
Anne Keth Nilsson, hovedtillitsvalgt Stavanger universitetssykehus
Selv om vi hadde et godt lønnsoppgjør i fjor, er det viktig at vi får mer i år, så vi ikke sakker akterut. Prisene har steget. Vi trodde jo at renta skulle gå ned, men nå er det uroligheter og usikkert i verdensøkonomien. Da blir et godt lønnsoppgjør ekstra viktig.